Vörösmarty minden munkái III-IV. kötet. Kiadták barátai Bajza és Schedel Ferenc. Pest, 1845, Kilián György, 271+1+266+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányos gerinccel, de a könyvtest egyben van. Okolicsányi-Kuthy Dezső (1869-1947) orvos, tüdőgyógyász névbejegyzésével a címlapon, valamint az elülső kötéstábla belsején ex-libris-szével.
Jókai Mór: Görög tűz. Jókai Mór összes művei. LXIV. kötet. Nemzeti Díszkiadás. III. kötet. Bp.,1897, Révai, 264 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéstáblákkal.