Makoldy József Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. (Bp., 1926, Egyetemi ny.). 117, "Ebből a műből 1000 példány készült 115 rajzzal és 35 eredeti linometszettel" Kiadói papírkötésben, zsinórfűzéssel
Dr. Herbert Lewandowski Das Sexualproblem in der Modernen Literatur und Kunst. Versuch einer Analyse und Psychopathologie des künstlerischen Schaffens und der Kulturentwicklung seit 1800. Dresden,1927,Paul Aretz, 361+1 p.+8 t. Gazdag képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés
Petrovics Elek: Rippl-Rónai. Bp.,(1942), Athenaeum, 1 t.+XXXII+2+126+4 p. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói nagyrészt hiányos, sérült illusztrált papír védőborítóval, a hátsó kötéstábla belsején az egyik sarkán a papír hiányos.
B. Nagy Margit: Reneszánsz és barokk Erdélyben. Bukarest, 1970, Kriterion, 356+4 p. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható ábrákkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a borító háta kopott, foltos, de belül jó állapotban.