Friedrich Nietzsche: Jón, rosszon túl. Nietzsche Válogatott Munkái. Fordította: Reichard Piroska. Sajtó alá rendezte Varró István. Bp.,[1924], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 279+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró hátsó szennylappal.
Népszerű tudományos előadások Faraday, Helmholtz, és Pettenkofer munkáiból. Fordították: Déri Miksa, Hoitsy Pál, Keleti Gusztáv, és Sajóhelyi Frigyes. Bp.,1878, K. M. Természettudományi Társulat. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1980. Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.+Ortutay Gyula: Kis magyar néprajz. Bp.,1966, Gondolat. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy kötetben teljes.
Dr. Weszely Ödön: A modern pedagógia útjain. Tanulmányok. Bp.,1909, Franklin, VIII+2+442+2 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.