Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Nemes Zoltán: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. I. rész. Fogalmazási gyorsírás. A közép- és középfokú iskolák számára. Bp.,[1933],Szerzői kiadás,(Franklin-ny.), 52 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
A lélek és az értelem abc-je. Reader's Digest válogatás. Szerk.: Guiness, Alma E. - Scott-Macnab, Justine. Bp., 1997, Reader's Digest. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A Mythen der Menschheit sorozat 4 kötete: mongolok, görögök-rómaiak, egyiptomiak, indiánok. Amsterdam, 1998, Time Life -- Weltbild. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Sigmund Freud: A lélekelemzés legújabb eredményei. Ford.: Dr. Lengyel József. Nyíregyháza, 1993, Könyvjelző. Kiadói papírkötés. A freudizmus. Vál. és szerk.: Halász László. Pro és Kontra. Bp.,1988, Gondolat. Kiadói papírkötés.
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Közgazdasági évkönyv 1940 évről. Bp.,(1941), Gergely R., 610 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.
Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. /1-6. köt./ (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban, fekete fehér képekkel, papírkötésben
Smolka János: Az átmeneti gazdaság problémái. Államszocializmus vagy államkapitalizmus. Bp., 1917, Benkő Gyula Udvari Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, két felvágatlan lappal.
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.