Jean-Jacques Chifflet: Lilium francicum, veritate historica, botanica, et heraldica illustratum. Auctore Ioanne Iacobo Chifletio, equite, regio archiatrorum comite, & serenissimi principis d. Ioannis Austriaci medico cubiculi primario. Antwerpen, 1658, Ex Officina Plantiniana Balthasaris Moreti. Későbbi félvászonkötésben.
Táncsics Mihály: Táncsics Mihály művei 12. és 10. kötet. (Egybekötve.) 12. kötet: Hunnia függetlensége. Harmadik kiadás. Nyilatkozat Széchényi István gróf "Két garas" című tervére. Második kiadás. 10. kötet: I. rész: Királylista és republikánus. II. rész: A forradalomról. III. rész: A koczka fordul. Első kiadás. Bp.,1873-1885, Kocsis Sándor ny.-Központi Táncsics-Bizottság (,Müller K.-ny.), 235+10+112+6+34+4+19 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, az elülső kötéstábla belsején kis sérülés, az elülső szennylap kijár, a 12. kötet két címlapja fénymásolattal pótoltak, néhol kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel. A Hunnia függetlensége c. munkának az első két kiadását betiltották és elkobozták.
Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930. XI.)
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum, 231 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, egy hiányzó táblával (2.), egy tábla kijár (4.) és rajta szakadás, néhány kissé foltos lappal.
Mikszáth Kálmán: Jó palócok. (Tizenöt apró történet.) Bp.,[1890],Légrády, 4 sztl. lev., 96 p., 15 t. (chromolitográfiák.) Negyedik kiadás. Bihari Sándor, Karlovszky Bertalan, Margittay Tihamér, Neogrády Antal, Roskovics Ignác, Vágó Pál illusztrációival. Kiadói festett, aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a kötésen kis sérüléssel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, az utolsó illusztráció kijár, a szélén szakadással.
A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a I. kötet gerincén kis folttal.
Liszt. A Musica c. francia folyóirat 1911. októberi számának hasonmás kiadása Liszt Ferenc születésének 175 és halálának 100. évfordulója alkalmából. Senlis-Bp., 1986, Cziffra Alapítvány. Több nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Cziffra György (1921-1994) zongorista aláírásával.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1. sorozat. Bp., 1982, Magvető. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein folttal, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.