Dr. Tarnóczi János: A Szent István bazilika éneklő kövei... - A templom története és műemlékei. - Bp.,1938, Sz. István Bazilika. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, volt könyvtári példány.
Lőrinczy György 5 db fotós könyve: A Budai vár; Szentendre; Sopron; Bp.,1967-1973, Corvina. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban+ Mesterházi Lajos: Budapest. Fekete-fehér fotókkal, közte Lőrinczy György fotóival. Bp.,1972, Corvina. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban+ Voit Pál: Szentendre. Fekete-fehér fotókkal, nagyrészt Lőrinczy György fotóival. Bp., 1968, Corvina. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Saysse-Tobiczyk, Kazimierz: In der Hohen Tatra. Warschau, Polonia-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban / full linen binding
Nagyenyedi Album. Szerk.: Dr. Lukinich Imre. Budapest, 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott gerinccel és borító szélekkel.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas