Vegyes Tátrával kapcsolatos tétel: Vladimír Kostial: A Magas Tátra. Tátrai Nemzeti Park. Martin (Turócszentmárton), 1964, Osveta. Magyar nyelven. Kiadói papírkötés.; Zvieratá Vysokých Tatier. Martin (Turócszentmárton), 1962, Osveta. Cseh nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító kissé kopott.; Malá Fatra - Nízké Tatry. Német és angol nyelvű prospektus, 6 sztl. lev.; Hala Gąsienicowa. Warszawa, 1953, Spółdzielnia Wydawnicza "SPORT I TURYSTYKA." Lengyel nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Papírkötésben, jó állapotban. + 1962-1965 6 db Lomnici-csúcs felvonó jeggyel. (1 db 1962, 5 db - 1965.)
Vladimír Hyhlík: Banská Bystrica. Martin (Túrócszentmárton), 1957, Osveta. Cseh nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, karcos papír védőborítóban.
Porba hullott gyöngyszem. Nyíregyháza. Szerk.: Tóth M. Ildikó. Nyíregyháza, 1995, Start Rehabilitációs Vállalat és Intézményei Nyírségi Nyomda Üzeme. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban+Modern Nyíregyháza térképpel.
Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged spine, without map appendix, with greek vocabulary, in English language.
Arató András: Miért éppen Skandinávia? Utazóskönyv. Bp.,2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Arató András (1945-) által dedikált.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott. Ritka kötésváltozat.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 1 t.(címkép)+183 p.+32 t.(fekete-fehér fotók.)+1 t. térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
Kelemen Pál: Istenek csatatere. Fordította: F. Rétay Margit. Bp., é. n., Franklin-Társulat, 168+4 p.+18 t.(Fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.