Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, az I. kötet gerince sérült, a kötése laza.
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
1937 Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr. (szerk.): Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. Tizedik évfolyam. Teljes évfolyam egybekötve, félvászon kötésben, jó állapotban.
1928-30 Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr. (szerk.): Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. Három teljes évfolyam egybekötve, félvászon kötésben, jó állapotban.
Látszerészipari ismeretek. A budapesti villamfelszerelők, műszerészek és látszerészek ipartestülete megbízásából összeállította: Schmidt István. Ipari Szakkönyvtár 32. Bp.,é.n., Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 132 p. Javított gerincű félvászon-kötés.
Sárkány Sándor-Sárkányné Kiss Irén-Dános Béla-Farkas-Riedel L.: Studien über Papaver somniferum L. und Selektionsversuche von Mohnsorten mit grösserer Leistungsfähigkeit für Morphin- und Samenertrag. Acta Botanica. V. Bp.,1959, Akadémiai Nyomda. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval. A szerzők nevében Sárkány Sándor dedikálta, Mezey Barna (1918-?) vegyész, a Chinoin Gyógyszergyár üzemvezető főmérnöke, majd későbbi vezérigazgatója részére. +Bognár Rezső: Mákalkaloidok előállítása és kémiai átalakítása. Bp.,1954, Akadémiai Nyomda. Kiadói papírkötés. A szerző, Bognár Rezső (1913-1990) által dedikált Mezey Barna (1918-?) vegyész, a Chinoin Gyógyszergyár üzemvezető főmérnöke, majd későbbi vezérigazgatója részére.