Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. Bp., 1926, Nova. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Gerei László (1929-2016) 3 tanulmánya, a szerző dedikációjával a borítókon: Az OMMI a genetikus talajtérképezés útján. OMMI Évkönyv Separátum. Bp.,1961, OMMI, 121-127 p. Beszámoló az Intézet 10 éves munkájáról. OMMI Évkönyv Separátum. Bp.,1961, OMMI, 5-18 p. Gerei László: Az Országos Mezőgazdasági Minőségvizsgáló Intézet genetikus talajtérkép kiadványai. Fórizs Józsefné: Az OMMi Genetikus talajtérképezési tanfolyamáról. Agrokémia és talajtan separátum. Bp.,1962, Akadémiai Nyomda, 493-498 p.
Dr. Ilosvay Lajos: Bevezetés a szerves chemiába. I. Szénhidrogének. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXVI. A XII. (1905-1907. évi cziklus) 2. kötete. Bp., 1905, K. M. Természettudományi Társulat, X+2+303 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
Prof. Dr.Görgényi-Göttche Oszkár: Tuberkulose im Kindesalter. Wien, 1951, Springer. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Mirkovits Gusztáv (1919-1996) orvos, egyetemi tanárnak szóló ajándékozási sorokkal egy tanítványától, dátumozva (1952. XII. 24.)
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, jó állapotban.