Szegedy-Maszák Aladárné - Stumpf Károlyné (szerk.): A magyar úriasszony háztartása + A magyar úriasszony otthona. Bp., 1933-1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Tasnádi Kubacska András: Gyűjtés hegyen völgyön. Matolay Tiborné rajzaival. A Búvár Könyve XIII. Bp.,(1942),Franklin, 189 p.+XVI t. (Fekete-fehér fotókkal.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadásokkal.
Szilassy Zoltán: A fű-féle takarmánynövény és termesztésük. Bp., 1892, Pesti Könyvnyomda Rt., 204+2 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, részben hiányos címlappal, egyébként jó állapotban.
Károly Rezső: Rét- és legelőmívelés. Gyakorló és tanuló gazdák részére. Bp.,1905, Franklin-Társulat, VIII+192 p. Második kiadás. Későbbi átkötött aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Szüts Mihály: Mezőgazdasági becsléstan. Kiadja: Országos Magyar Gazdasági Egyesület. Bp.,1896, "Pátria", X+219 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza címlappal, foltos lapokkal, névbélyegzővel.
Dr. Vertse Albert: A kert madárvilága. Dr. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. 65. oldaltól egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, az elülső borító lejár, a hátsó borító hiányzik.
Ács Emőke: 88 a színes oldal a rózsákról. Bp.,1988, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés.+Kácsor László: Barátom a természet. Bp.,1979, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Bögre János-Dr. Kakuk Tibor Miklósné-Dr. Horváth Erzsébet: Kacsa-, lúd-, pulyka- és gyöngytyúktenyésztés kézikönyve. Szerk.: Dr. Bögre János. Bp., 1968, Mezőgazdasági. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.