Burián János: Magyar-latin szótár a középiskolák számára. Szerk.: - -. Bp.,1906, Franklin, 524+2 p. Második javított, lényegében változatlan kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,jó állapotban. + Burián János: Latin-magyar szótár a középiskolák számára. Szerk.: - -. Bp.,1908, Franklin, VI+2+847 p. Második javított, lényegében változatlan kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Dr. Nemes Zoltán: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. I. rész. Fogalmazási gyorsírás. A közép- és középfokú iskolák számára. Bp.,[1933],Szerzői kiadás,(Franklin-ny.), 52 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
Katona Imre: A magyar népi líra tartalmi-tematikai tagolódása. Különlenyomat az Ethnographia 1970. évi 2-4. számából. Bp.,1970, Akadémiai Nyomda, 288-306 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel. A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajzkutató által Küllős Imola (1945-) néprajzkutatónak dedikált példány. + Pókos Edit: A boldogok szigete szimbólum a tulenkantajat-nemzedék értelmezésében. Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1972/3-4. számából. Bp.,1973,Akadémiai Nyomda, 421-431 p. Kiadói papírkötés.