Gyakorlati gyógypedagógia. Összeállította: Dr. Bárczy Gusztáv, Gévay Károly és Szathmáriné Vámi Julia. Bp., 1948, Gyógypedagógiai Nevelőintézet. Papírkötésben, szakadozott borítóval, gyűrött lapokkal. + A magyarázórajz elmélete és gyakorlata. Összeállította: Weszelovszky Lajos. A gyógypedagógiai szaktanítói tanfolyam előadási jegyzete. Bp.,1948, ny.n. Papírkötésben, a hátsó borító elvált a kötéstől, az első borító hiányos, foltos borítóval.
Földes Béla: A szociális igazság felé. Szociális Breviárium. Országos Szociálpolitikai Intézet Könyvtára. I. sorozat. 3. szám. Bp., 1936, Országos Szociálpolitikai Intézet. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
Völgyesi Ferenc: Minden a lélek. A démonológiától a gyógyhipnózisig. 246 képpel. Bp., 1940. Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen. A szerző által dedikált.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Politzer Zsigmond és Fia. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy kötetben teljes.