A(lan) A(lexander) Milne: Micimackó kuckója. Fordította: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp.,é.n.,Kossuth,(Athenaeum-ny.), 127+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Tutsek Anna: Az édes otthon. Mühlbeck Károly rajzaival. Ifjúsági Könyvek. Bp.,1904, Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Jászai-Horváth: Árva János. Mese. Lapszámozáson belül Örkényi István(1886-1949) nyolc egészoldalas, színes illusztrációjával. Gyoma, 1918, Kner Izidor, 27+1 p. Kiadói Örkényi István által tervezett, színes, illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Sebestyén Ádám: Bukovinai székely népmesék. I. kötet. Fábián Ágostonné meséi. Rónai Béla: A bukovinai székelyek nyelvéről. c. tanulmányával és szójegyzékkel. A jegyzeteket Dr. Kovács Ágnes írta. Szekszárd, 1979, Tolna Megyei Könyvtára, 392 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 5000 példányban.
Bánfi János: Egyszer volt, hol nem volt... Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, kissé laza fűzéssel.
Fábián Gyula: Gábor diák. Zrinyi Miklós török diákja. Fábiánné Biczó Ilona rajzaival. A borítón Biczó András rajzával. Bp.,1930, Dante. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a hátsó kötéstábla kissé foltos.
Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n.,Dante,("Pátria"-ny.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval,a gerincen apró sérüléssel.