Cholnoky Jenő: Afrika. 1. kötet. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 t. színes kihajtható térkép. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, jó állapotban.
Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói festett egészvászon kötés. Jó állapotban.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas borítóval.
Bél Mátyás: Heves megye ismertetése 1730-1735. Fordította és magyarázatokkal ellátta Soós Imre. Eger, 1968. Eger vára barátainak köre. Kiadói papírkötésben.
Mihály Ferenc-Szakály Ferenc-Szirányi Péter: A 250 éves Mosonmagyaróvári Gimnázium története. Mosonmagyaróvári Helytörténeti Füzetek VIII. Mosonmagyaróvár, 1989, Hazafias Népfront Mosonmagyaróvári Bizottsága-Mosonmagyaróvári Múzeumbarátok Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Gáspár Ferencz: Ausztrália, Csendes óceáni szigetek, Japánország, Khina, Szibiria. A Föld körül. V. kötet. Bp.,1908, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos zöld egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye története és legújabb kori adattára. Szerk.: Varga Gáborné. Miskolc, 1970, Borsod-Abaúj-Zemplén megye Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2500 példányban.
Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alján kisebb sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 2000 példányban. Ritka!