Horváth Jenő: Szavójai Jenő herceg. A dunai monarchia kialakulása. Bp., (1941), Cserépfalvi, 333+1 p.+ 8 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott aranyozással, kissé sérült gerinccel.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, szakadozott, javított papír védőborítóval, de belül jó állapotban.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, némileg sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, festett lapélekkel. Uncius! / Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in Hungarian language.
Besennyei György: Hunyadi. A szerző Székely Miklós Kúriai bíró számára szóló dedikálásával! A munkát sajtó alá rendezték és a bevezető tanulmányokat írták: Hegedüs Géza, Rónai Mihály András, Szalai Sándor, Vázsonyi Sándor. Bp., (1929. Neuwald Illés utódai). XXII, 63 p. Nyomatott az V. ker. Állami Berzsenyi Dániel...Reálgimnázium 1928-1929. évi VII. osztályának költségével 1000 számozott példányban. Ez 635. számú, kézzel számozott példány. Fűzve, kiadói, illusztrált (Vázsonyi Sándor) papírborítóban, rajta kis hiánnyal.
Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák. Vádirat Babós József, Dominich Vilmos és hadbíró-pribékjeik ellen. Részletek a különböző ellenállási mozgalmakból.(Magyar Golgota.) Bp.,(1945), (Müller Károly Könyvkiadóvállalat), (Légrády-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, kissé kopott borítóval.
"...Egyedül a közhaszon kedvéért..." Tanulmányok a 250 éves magyar szénbányászat tiszteletére. Központi Bányászati Múzeum Közleményei 2. Sopron, 2003, Központi Bányászati Múzeum Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle Könyvei. VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az egyik papírborító sérült, hiányos, a másikon kis szakadás, és karcolásnyomok, de belül jó állapotban.
Tungsram-(arc)képek. Szerk.: Víg Károly et al. Bp.,2005, Szerzői kiadás, (Rétrion-ny.) Kiadói műbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban. Első kiadás. Két szerkesztő, Vígh Károly és P. Szabó Gábor dedikációjával.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.