Vegyes könyvtétel, 2 db: Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása. Válogatta, sajtó alá rendezte, a címadó politikai "röplapot" fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Heltai János. Bibliotheca Historica. Bp.,1989, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, papír védőborítóval. Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rendezte Kulcsár Margit, a bevezetőt Kulcsár Péter írta. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, a borítón kis sérüléssel.
Tighe Hopkins: The woman Napoleon loved. Leipzig, 1910, Bernhard Tauchnitz, 286 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Vegyes könyvtétel, 3 db: A keleti kelta művészet. Eastern Celtic Art. Szerk.: F. Petres Éva. A bevezető tanulmányt írta. Szabó Miklós. Székesfehérvár, 1974, István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Aquileia - Aquincum. Gorsium-Floriana-Intercisa. Szerk.: Fülöp Gyula. Székesfehérvár, 1995, Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Bánki Zsuzsanna: Római Bronzok. Bronzes Romains. Székesfehérvár, 1972, Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
2 történelmi munka: Berkovits Ilona: Az esztergomi Ulászló graduale (bejegyzésekkel). + Berkovits Ilona: A budapesti Egyetemi könyvtár Albucasis-Kódexe Bp., 1937, 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben,