Lukinich Imre (szerk.): Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Budapest, 1943, Franklin-Társulat. Kiadói félbőrkötésben, 574+522 p. A kiadói borítója és a gerince sérült, foltos, viseltes. A II. kötetről leszakadt a borító gerince, de a könyvtest egyben van. A második könyv címoldala szakadt.
Werner Richter: Rudolf trónörökös élete és tragikus halála. Fordította Halász Ernő. Bp., é.n., Béta. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott, kissé hiányos papírborítóval.
Eduard Fueter: 1815-1920. Egy mozgalmas évszázad története. Fordította: Havas József. A fordítást átnézte, bevezetéssel, és kiegészítéssekkel, ellátta: Asztalos Miklós. Bp.,1935,Dante, (Hornyánszky-ny.), 420 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos lapokkal.
Negyven éve történt... Rudabányai visszaemlékezések 1944-1945-ről. Gyűjtötte Viktor Gyula. Szerk.: Bics István. Érc- és Ásványbányászati Múzeumi Füzetek 14. sz. Rudabánya, 1984, Érc- és Ásványbányászati Múzeum, 46 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.