Gellért Lajos-Dr. Juhász Katalin-Pappné Vőneki Erzsébet: A XIII. kerület kezdetektől napjainkig. Bp., 2012, Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, fekete-fehér fotókkal.
Cholnoky Jenő: Az egyenlítőtől a sarkvidékig. A föld titkai IV. kötet. Bp.,1930,Singer és Wolfner. Átkötött kopott egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
Budapest Műemlékei I. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955 , Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó, egyébként jó állapotban.
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Veszprém megye földrajzi nevei IV. A veszprémi járás. A Magyar Nyelvtudományi Társaság Kiadványai 194. Bp., 2000, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kiadói papírkötés.