cca 1945 Budapest nem volt, hanem lesz. Szerk.: Markos György. Szabad Nép kiadása. Bp., Athenaeum, 24 sztl. lev. Korabeli fotókkal, Papírkötés, kissé szakadozott,
Mesterházy Jenő két budai várral foglalkozó műve: A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. Budavár visszafoglalása és a török emlékek fővárosunkban. Budavár alaprajzával és 7 fényképmetszettel. Bp.,1929-1936, Hollóssy János-ny., 40+16 p. Kiadói papírkötés, kis gyűrődéssel, kis szakadással a borítón.
Kós Károly: Kalotaszeg. Bp,1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval, négy lap kijár.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+267 p.+ 14 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, térkép-melléklet nélkül.
P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Franklin,262+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen, az elülső szennylap és két lap kijár az elejéről.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.