Budapest története IV. kötet. A márciusi forradalomtól az őszirózsás forradalomig. Bp. 1978. Akadémiai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-3. köt. Magyar Földrajz I.-III. Bp.,én., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, kissé kopottas gerinccel
H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Kelemen Pál: Istenek csatatere. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Ritka kötésváltozattal. Egészvászon kötésben, jó állapotban.
Szálka Irma: A budai Szent Margit Intézet története. 1920-1948. Bp.,1991, Szerzői kiadás,(AlfaPack Kft.-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A 100 éves Fővárosi Vízművek. Összeállította: Dr. Nagy Lajos. Szerk.: Jancsár Péter. Bp., 1968, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. Második változatlan kiadás. Kiadói műbőr-kötés, szövegközti illusztrációkkal.
Cholnoky Jenő: A föld titkai 10 száma (5.,6.,7.,8.,9.,15.,16.,17.,18.,19.) Bp., 1930-1931, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötésben, változó állapotban, többnyire szakadozott borítóval, háromnak a hátsó borítója leszakadt, egyről hiányzik,