W. La Varre: Kincsvadászat Dél-Amerikában. Fordította: Dr. Gyenes István. Bp., é.n., Dr. Szabó, (Légrády-ny.), 219 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal, és egy térképpel illusztrálva.Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Kalmár Gusztáv: Ismeretlen népek, névtelen földek. A nagy felfedezők küzdelmei a fekete világrészeken. Bp., 1929, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, gerinccel.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Terézváros és munkásmozgalma. I-II. rész. I. rész: Pille György: A Terézváros kétszáz éve. II. rész: A Terézváros munkásmozgalma. Szerk.: Szinai Miklós. 1867-1945. Bp.,1970, VI. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága-MSZMP VI. kerületi Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kiadói kartontokban.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a gerincen kis kopásnyommal.
Róheim Géza: A csurunga népe. Budapest, (1932), Leblang Könyvkiadóvállakat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, ex libris-szel.
Heinrich Hauser: Ausztrália. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen Világok. Bp.,é.n.,Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, az eredeti papír védőborítót hátulra beragasztották, jó állapotban.