Dr. Gulyás Gergely: Gyökereink, képek Kondoros múltjából. Kondoros, 1995, Kondoros Nagyközség Önkormányzata. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által aláírt.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kopottas gerinccel, a kihajtható térkép hiányzik.
Rózsa György: Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp.,1995, HG & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, német és angol nyelven.
Dr. Harcos Ottó: A Pécsi Pannónia sörgyár története. Pécs, 1973, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, (Pécsi Szikra Nyomda) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
101 kép a régi Pest-Budáról. Összeállította és a kísérő szövegeket írta: Rexa Dezső. Bp.,1959, Magyar Helikon. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Dr. Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedüs Loránt előszavával. Bp., 1929, Novák R. és Társa. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az eredeti illusztrált papírborítót az elülső szennylapra ragasztották, kopott, szakadozott állapotban.