Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.
Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.
Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Jaakkola Jalmari: A finnek története. Fordította: Weöres Gyula. Magyar Történelmi Társulat könyvei X. Bp.,(1943),Magyar Történelmi Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Alton Douglas-Jo Douglas: Birmingham:The War Years. Warwick, 2002, Warwick Printing. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, angol nyelven. A szerzők által dedikált. / Paperbinding, with lot of black and white photograph, with autograph signatures of the authors.
Papp-Váry Árpád, Hrenkó Pál: Magyarország története régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Munkások és parasztok mozgalmai Magyarországon 1849-1867. Iratok. Összegyűjtötte és szerkesztette: Sashegyi Oszkár. Magyar Országos Levéltár Kiadványai II. Forráskiadványok 6. Bp.,1959, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel. Megjelent 700 példányban.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, térkép-mellékletek hiányoznak.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle Könyvei. VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az egyik papírborító sérült, hiányos, a másikon kis szakadás, és karcolásnyomok, de belül jó állapotban.
Tungsram-(arc)képek. Szerk.: Víg Károly et al. Bp.,2005, Szerzői kiadás, (Rétrion-ny.) Kiadói műbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban. Első kiadás. Két szerkesztő, Vígh Károly és P. Szabó Gábor dedikációjával.
Az első emberek. Az ember származása és őstörténete. Az ember képes története. Szerk.: Göran Burenhult. Donald C. Johanson előszavával. Fordította: Dr. Kordos László. Bp.,1995, Magyar Könyvklub-Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.