John Gunther: Igazi U.S.A. Fordította: Dr. Barát Annie. Bp., é.n., Bárd Ferenc és Fia. Kiadói félvászonkötésben, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Petrus Ransanus: A magyarok történetének rövid foglalata. Közreadja Blazovich László, Sz. Galántai Erzsébet. Bibliotheca Historica. Bp.,1985,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Marczali Henrik: Az ujkor története II. kötet. Képes világtörténelem. VII. kötet. Bp.,1886, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.