Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.
[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. I. Így kezdődött. Apis és este. V. kiadás. II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. VI. kiadás. III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. VI. kiadás. Bp., 1940, Grill Károly. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott gerinccel, a II. kötetben az elülső szennylap és előzéklap összeragadt.
Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld I-II. kötet. I. kötet: A magyar föld és története. II. kötet: A magyarföld szerkezete. (Második, bővített kiadás.) Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 203+208 p.+4 t. (kihajtható térképek.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, a térképek közül kettő kijár. jó állapotban.
Dr. Geszler Ödön: A 200 éves Budaprint PNYV Goldberger Textilművek története 1784-1984. Bp.,1984, Budaprint PNYV Goldberger Textilművek,(Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 428 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 1500 példányban.
Gróf Széchényi István politikai iskolája, saját műveiből összeállítva. II. kötet: A kelet népe, Wesselényi és Kossuth, Adó és két garas, Magyarország kiváltságos lakósaihoz, Országgyülési némely nevezetesb indítványok és beszédek a főrendek tábláinál. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, VI+2+456 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel, kissé viseltes állapotban. Csak II. kötet.
Dr. Fekete Béla: Parasztprogram=agrárprogram. Parasztságunk boldogulása. A rajzokat Soós és Sárdy rajzolták. Bp.,(1946), Cserépfalvi, (Független-ny.), 80+4 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
Dr. Karl Friedrich Hermann: Lehrbuch der griechischemn Antiquitäten. Dritter Theil. Heidelberg, 1852, J.C.B. Mohr.,XII+360 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, foltos lapokkal, hiányzó címlappal, német nyelven. Kerényi Károly (1897-1973) klasszika-filológus, vallástörténész, egyetemi tanár, MTA tag, a modern görög mitológiai kutatás egyik legnagyobb alakjának ex libris-ével (Caroli Kerényi.)/ Contemporary paperbinding, with worn cover, with spotty pages, in German language. With ex libris Károly Kerényi (1897-1973) (Caroli Kerényi) classical philologist, historian of religion studies, one of the founders of modern studies of Greek mythology.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.