Gombrich, E. H.: A művészet története. Fordította: G. Beke Margit, Falvay Mihály. Bp., 1975, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban
2 db épület tervezéssel kapcsolatos könyv: Ipari épületszerkezetek részlettervgyűjteménye. Szerk.: Katona József. Bp.,1951, É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó Vállalat. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban. Dr. Gádoros Lajos: Középülettervezés. Segédlet. Bp.,1977, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 333 példányban.
Pesti Hírlap könyvtára. A szépművészetek könyve. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, és gerinccel.
Falk Géza: Beethoven összes szimfóniái. Beethoven élete, emberi és művészi problémái, összes szimfóniáinak elemzése és ismertetése. 188 kótapéldával és 17 műmelléklettel. A könyv valamennyi rajza Bánó Endre alkotása. Bp., 1943, Szöllősy Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben. Jó állapotú papír védőborítóval
A képzőművészet iskolája II.(A festészet, grafika, szobrászattechnikai eljárásai; A rajz, festészet, a grafika és a szobrászat újabb eszközei és eljárásai, a restaurálás, a térábrázolás, a fény- és színtan, a művészeti anatómia). Bp., Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötés + Dercsényi Dezső: Zádor Anna: Kis magyar művészettörténet. Bp., Képzőművészeti alap