Józsa Judit: Magyar Nagyasszonyok II. 1800-tól tegnapig. Bp., é.n., Kiskapu Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A keramikus művész, Józsa Judit dedikációjával Dr. Bánóczy Jolán (1929-2016) egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar dékánja, MTA doktora részére.
Lyka Károly: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1942, Singer-Wolfner,(Pesti Lloyd-társulat-ny.), 348 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító szakadozott, kissé hiányos.
Rózsa Miklós: A magyar impresszionista festészet. Lyka Károly előszavával. Götz Béla Ernő (1882-1941) grafikus, festőművész borítójával. Bp.,1914, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 12+299+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval.
Drescher Pál: A szép magyar könyv. 1473-1938. Officina Képeskönyvek. Bp.,1938, Officina. Számos illusztrációval. artonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n. [1913], Pesti Napló,(Stephaneum-ny.). Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, laza fűzéssel
Új Magyar képtár. Válogatta, és az előszót írta: Dr. Pogány Ö. Gábor. Bp., 1976, Képzőművészeti alap kiadóvállalat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadozott papír védőborítóval, jó állapotban.