Szelényi Ödön: A filozófia alapfogalmai. Tudományos zsebkönyvtár 195. szám. Bp.,1907, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. Kiadói papírkötés, kissé sérült kötéssel.
Latin-magyar zsebszótár a középiskolák számára. I. Latin-magyar rész. II. Magyar-latin rész. Szerk.: Schmidt József. Bp.,én., Athenaeum, 429+3+303 p. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.
Francia nyelvkönyvek, 3 db: Macher Ede: Francia olvasókönyv. A felsőbb leányiskolák V-VI. osztálya számára. Bp.,1908, Athenaeum. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon pecsétekkel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Francia nyelvkönyv és kereskedelmi levelező felső kereskedelmi iskolák használatára. Szerk.: Dr. Latzkó Hugó-Dr. Honti Rezső. I. rész: A második osztály számára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Hatodik kiadás. Papírkötés, szakadt gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Honthy: Magyar-francia beszélgetések. Zsebkönyv utazók számára. Bp.,é.n., Eisler G. Papírkötés, tollas aláhúzásokkal, foltos.