Hans Coudenhove: My African neighbors. Man, bird, and beast in Nyasaland. Boston, 1925, Little, Brown, and Company. Angol nyelven, kaidói egészvászon kötésben, kissé kopott hátsó borítóval. / In English, linen binding, slightly worn back cover.
Kovács Tibor: Vas megye népessége a XIX. században 1804-1870. Szerk.: Dr. Horváth Ferenc. Szombathely,1970, Vas Megye Tanácsa Művelődési Osztálya, (Vas megyei Nyomdaipari Vállalat.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina, 110+1 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egészoldalas színes táblákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. Jó állapotban.
Henry Morton Stanley. A nagy afrikai utazó önéletírása. Átdolgozta: Sebestyén Károly. Karriérek. Híres felfedezők. Bp., 1912, Karriérek. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Roy Chapman Andrews: A sarkoktól az egyenlítőig. Fordította: Havas József. A világjárás hősei. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval.