Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha újtán a Távol-Keleten 1-2. kötet. SzEFHE könyvek. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938), Révai-nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva.
Rexa Dezső: Zwölf Monate in Pesth.(Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske.) [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./ Half-linen-binding, iwth a little bit worn cover, in German language.
Könczei Csilla: Kulturális identitás, rítus, reprezentáció a Brassó megyei Háromfaluban. A borica. Kolozsvár, 2009, Kriterion-Kriza János Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, táncírásmellékletekkel illusztrálva.
A(rnold) Henry Savage Landor: Across Coveted Lands or A Journey from Flushing (Holland) to Calcutta, Overland. I. kötet. London, 1902, Macmillan. Első kiadás. KIadói egészvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal és egy kihajtható térképpel illusztrálva, angol nyelven./ A. Henry Savage Landor: Across Coveted Lands or a Journey from Flushing (Holland) to Calcutta, Overland. First part. London, 1902, Macmillan. First edition. Linen-binding, with black and whit photos, illustrations, and one map, in English languages.
Ruisz Rezső: A magyar városok iparosodása. Adalékok az ipari decentralizáció kérdéséhez. Statisztikai Közlemények. Bp.,[1943], Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, tollas aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.