Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincére felírták a címet, az elülső borítón kis folt, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 271 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai),8+280 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval,de belül jó állapotban.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1908),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Parádi Ferenc ex libris-szével.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. 59 képpel és 1 térképpel és 63 képpel és 1 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 189+240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kissé piszkos, de jó állapotú.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Ossendowski, F[erdynand Antoni]: A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Dr. Riesz ex libris-szével, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, és gerinccel, jó állapotban.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.