Budapest Bilderbuch. Mit 199 Abbildungen und einem Anhang. Geleiwort von Vilmos Kovácsházy. Zusammengestellt durch Dr. István Genthon und Jenő Nyilas-Kolb. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. Band. Herausgegeben von Jenő Nyilas-Kolb. Bp.,[1933], Béla Somló Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, német nyelven, a képeknél magyar, német, angol, francia és olasz nyelvű feliratokkal.
Dr. Vitális István: Magyarország szénelőfordulásai. 88. ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapjának Kiadása. Sopron, 1939, Röttig-Romwalter Nyomda Rt., VII+407 p. Korabeli egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel.
Barátosi Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp.,(1906), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Második kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopásokkal
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Csányi Károly, Kuzsinszky Bálint, Foerk Ernő, Szőnyi Ottó, Kertész K. Róbert, Lux Kálmán, Lechner Jenő. Szerkesztette: Lechner Jenő. Bp.,1925, Budapest Székesfőváros és Műemlékek Országos Bizottsága,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), VIII+255 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel. Egészoldalas és szövegközti, köztük számos forrásértékű, képpel.
A déli vasút és forgalmi területe az Osztrák-Magyar-Monarchiában. Bécs - Brünn - Lipcse, 1900, Rohrer Rudolf. Kiadói papír kötés, hiányzó gerinc, sérült mellékletek, megviselt állapotban.