Wien. Illustrirter Wegweiser duch Wien und Umgebungen. A. Hartleben's Illustrirte Kronen-Führer. Wien-Pest-Leipzig, é.n., A. Hartleben's, VIII+151+1 p.+1 térkép melléklettel. Hatodik kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopottas borítóval, kihajtható szakadt Bécs látképpel és szakadt térképpel, 102-107. oldal között kijáró lapokkal, német nyelven./Paperbinding, with damaged spine, worn cover, some pages are coming out, with raunchy map, in German language.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-V. köt. Bp., [1936-1937], Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, változó állapotban, a borító kopott, foltos, az I. kötet gerince sérült, a V. kötet gerince kissé sérült, a IV. kötet elülső szennylapja részben hiányos, néhol kissé foltos lapokkal, hat térkép-melléklettel.
Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha újtán a Távol-Keleten 1-2. kötet. SzEFHE könyvek. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938), Révai-nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva.
Dr. Sziklay János: Balatonunk egészségügyi, gazdasági és turisztikai értéke. Bp., é.n., Országos Pázmány-Egyesület., (Pécs, Danubia Könyvkiadó), VI+299+5 p.+ 4 t. Fekete-fehér fotókkal. Átkötött modern félvászon-köté, az egyik tábla szakadt, volt könyvtári példány.