Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I. kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Budapest, 1931, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopással a borító sarkain, kis sérüléssel a gerincen, szövegközti képekkel és két kihajtható térképpel illusztrálva. Jó állapotban.
Karl Baedeker: Unteritalien, Sizilien, Sardinien, Malta, Tripolis, Korfu. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1936, Verlag von Karl Baedeker, LXXVIII+530 p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borító némileg kopott. Az előzéklap ceruzával firkált. / Cloth binding, in german language.
Cannabich, I[ohann] G[ünther] F[riedrich]: Közönséges vagy Universalis Geográphia, a Bécsi Kongresszusban történt változások szerént. II kötet. Fordította Czövek István, 458+6 p. Pest, 1817,Trattner János Tamás. Korabeli félbőr kötés. Töredék kötet. Megviselt állapotban! Hiányos!
Vegyes könyvtétel, 3 db: Dr. Demetrios Papastamos: Die Akropolis. Athén, é.n.,Olympic Color. Kiadói papírkötés, számos illusztrációval, német nyelven. Delphi. Athén, 1976, Orpheus. Kiadói papírkötés, számos illusztrációval, német nyelven. Dr. Semni Karouzou: Nationalmuseum. Athén, 1988, Ekdotike Athenon S.A. Kiadói papírkötés, számos illusztációval, német nyelven.
Porba hullott gyöngyszem. Nyíregyháza. Szerk.: Tóth M. Ildikó. Nyíregyháza, 1995, Start Rehabilitációs Vállalat és Intézményei Nyírségi Nyomda Üzeme. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Bánhidi Antal: A gerle 13 útja. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes aranyozott egészvászonkötésben, jó állapotban.
Seres István: Solymár története és néprajza. Solymár, 1993, Helytörténeti Alapítvány. Gazdag fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Pestszentimre témájú helytörténeti könyvek, 2 db: Pándy Tamás: "Falu a városban." Epizódok Pestszentimre történetéből. Bp., 1994, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne a Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság köszönő iratával, Pándy Tamás író, elnök aláírásával, fejléces papíron. Pándy Tamás: 100 éves falu a Városban. Pestszentimre. Bp., 1998, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne 3 képeslap reprintjével Soroksárpéteriről, Pestszentimréről.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.