Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner, (Hornyánszky V.-ny.), 231 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
Rittlinger, Herbert: Kajakosok - előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Bp., [1936], Franklin Társulat (Világjárók. Utazások és kalandok). Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
1934 Algemeen Uitbreidingsplan van Amsterdam. Amsterdam általános bővítési terve. Amsterdam, Stadsdrukkerij Amsterdam, XXIV+169 p. Számos egészoldalas és kihajtható térképpel, illusztrációval, közte egy nagyméretű térképpel (Algemeen Uitbreidingsplan van Amsterdam, 1:2500, 83x108 cm.) illusztrálva. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, hollan nyelvem./ 1934 General Expansion Plan of Amsterdam. Paperbinding, with lot of map and illustrations, in Dutch language.
Budapest Székesfőváros Közigazgatása az 1904. évben. A Székesfőváros Közigazgatási Évkönyve III. kötete. Bp., 1906, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Lukács Károly: A Balaton. A Magyar Szemle Kincsestára 114. sz. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, borítólap lejár, kopottas állapotban.
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 278 l. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Dr, Lendvay Benő: Huszonöt év Márkusfalva életéből. Népszerű Könyvtár az egészségről. Bp., 1889, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Papírkötés, megviselt állapotban.
Bilibók Ágoston: Vasúti őrház az egykori román-magyar határon. Gyimesbükk, 2013, Szerzői kiadás(Madéfalva, Státus-ny.), 59 p. Kiadói papírkötésben. A szerző által aláírt.
A. J. Pannekoek: Geological History of The Netherlands. 'S-Gravenhage, 1956, Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, szövegközti ábrákkal, és fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven./ Half-linen-binding, with worn cover, in English language.