Rákosi Mátyás élete képekben. Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapjára készült. Bp., 1952, Szikra. Kiadói félvászon kötésben.
Magyarok és a risorgimento. Szerk.: Szász Károlyné Gillemot Katalin. Ács: Tivadar: A magyar légionisták életrajzgyűjteménye. A risorgimento magyar bibliográfiája. Összeállította: Gátiné Pásztor Mária. Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Magyar Risorgimento Emlékbizottság - Hazafias Népfront. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok. Új sorozat 12. (XXXV.) Kissé viseltes papírkötésben.
H.A.L. Fisher: Európa története I., III. kötetek. (I. Ókor és középkor. III. A liberális kísérlet.) Fordította: Balla Antal és Benedek Marcell. Budapest, é.n., Singer és Wolfner, 415+507 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, a II. kötet hiányzik.
Földy János: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben.
Botos János: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története. Bp.,1991, Kereskedelmi Bank Rt. Kiadói műbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban. Jó állapotban. Megjelent 2000 példányban.
Gerhard Wissmann: A repülés története. Ikaosztól napjainkig. Bp., 1964, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóval. Jó állapotban.
Karl Marx: A polgárháború Franciaországban. Daumier, Denis, és Manet képeiből válogattuk. Bp.,1961, Kossuth-Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Jó állapotban.
Die archive in Ungarn. Szerk.: Blazovich László, Müller Veronika. Bp-Szeged, 1996, Magyar Levéltárosok Egyesület. Kiadói papírkötés, német nyelven./ Paperbinding, in German language.
Rákosy Zoltán: A magyar nemzet története világtörténelmi fejezetekkel. Második rész a polg. fiúisk. IV. osztálya számára. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Átkötött félvászon-kötés, kissé megviselt állapotban, kopottas borítóval, ceruzás, tollas bejegyzésekkel, firkával, egy javított lappal.
Jost Amman, Hans Sachs: Das Ständebuch. Insel-Bücherei Nr. 133. Leipzig, é.n., Insel-Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas borítóval, javított gerinccel, német nyelven. A metszetek a középkori társadalmi rétegeket mutatják be, alattuk gunyoros versikékkel./ Paperbinding, with worn cover, and repaired spine, in German language.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.