Bihari Klára: A fekete tündér lánya. Reich Károly rajzaival.Bp., 1983, Móra. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé viseltes gerinccel, de belül jó állapotban.
Kardasova: A kis Rob. Fordította Gáspár Endre. Az illusztrációk N. Cejtlina rajzai nyomán készültek. Bp., é.n.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a fűzése laza, az előzéklapok hiányoznak, a hátsó kötéstáblán firkával.
M(ária) Duricková: Téli mese. Télapó a gyerekeknél. S. Cpin rajzaival. Átköltötte Vajda Endre. Bp.-Pozsony, 1955, Ifjúsági Könyvkiadó-Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vacláv Koval: Peti, én meg az atomok. Fordította Tóth Tibor. D.Foll illusztrációival. Bp.,1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
B. Pápa Relli: Ferkó. F. Györffy Anna rajzaival. Bp.,1959,Móra. Kiadói haránt alakú illusztrált félvászon-kötés, a borító kopottas, a kihajtható figura feje kissé sérült.