1939 Természettudományi Közlöny. Hetvenegyedik kötet. Szerk.: Dr. Zimmermann Ágoston, Dr. Gombocz Endre, Dr. Szabó-Patay József. Bp., Kir. Magyar Természettudományi Társulat, 678 p. Átkötött félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal.
cca 1940 Dr. Oetker receptjei. Melyekből minden magyar gazdaaszony a magyar szájíznek megfelelő süteményeket készíthet. h.n, é.n., ny. n., 48 p. Tűzött papírkötés, a borítója hiányzik.
1940 A Toldy-kör évkönyve. Szerk.: Császár István. Pozsony, Concordia-ny.,176 p. Kiadói papírkötés. A Toldy Kör konzervatív keresztény szemléletű pozsonyi magyar kulturális egyesület volt az első Csehszlovák Köztársaságban és Szlovákiában. Pozsony magyar kultúrájának megerősítését célul kitűző szervezet 1874-ben alakult meg, és jelentős szerepet játszott a város szellemi és magyar kulturális életében.
1940 Deutsche Informationsstelle sorozat 4 kötete: Paul Schmitz-Kairo: Englands Gewaltpolitik am Nil. Werner Schaeffer: Englands Gewaltherrschaft in Irland. Gert Winsch: Englands Regiment in Palästina. Adolf Halfeld: Der "Athenia" fall. Berlin, 1940, Erich Zander-Ernst Steiniger. Papírkötés, változó állapotban, az egyik gerince, kötése kissé sérült, német nyelven./ Paperbinding, one spine damaged, in German language.
1940 Kassai M. Kir. Állami Hunfalvy János Gimnázium I. évi évkönyve az 1939-1940. iskolai évről. Közzéteszi: Fördős László igazgató. Kassa, Wiko. Papírkötés, kissé viseltes gerinccel.