Erődi Béla: A szentföldön. Budapest, 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata. Második kiadás, 264 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Volt könyvtári példány. A borítója maszatos. A kötése laza. A térkép hiányzik.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.
Peter Freuchen: Meine Gröndländische Jugend. Zürich-Wien-Prag, é.n., Büchergilde Gutenberg. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés./ Linenbinding, with spotty cover, in German language.
Ferdinand Ossendowski: In den Dschungeln der Wälder und Menschen. Frankfurt A.M., 1924, Frankfurter Societäts-Druckerei. Kiadói kopottas félvászon-kötés.
Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. Budapest, , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötésben. Megviselt, sérült állapotban!
Brunton Paul: India titkai. Fordította: dr. Baktay Ervin. Bp., é.n., Rózsavölgyi. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó gerinccel, kissé laza fűzéssel, fotókkal illusztrált kiadás.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben, Jó állapotban
Thanhoffer Lajos: Kongó. Orvosi táskával Afrika földjén. Budapest, [1944], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 317 p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, megviselt állapotban, foltos, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, 224/225 p. oldalakon ceruzás firkával.