Vegyes irodalmi könyvtétel, 3 db: Kortárs magyar írók kislexikona. 1959-1988. Szerk.: Fazekas István. Bp., 1989, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Vajda György Mihály, Pál József: A világirodalom története évszámokban. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Dr. Berencz János: Verne kislexikon. Bp., 1997, Kossuth Nyomda Rt. Pallas Stúdiója - Atticus Antikvárium és Könyvkiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
Gróf Vay Sándor Munkái I-X. A VI. kötet hiányzik, csak kilenc kötet. Gergely Imre, Heyer Artur, Hegedűs László, Neogrády Antal, Udvary Géza, rajzaival. I. A régi világból. 200+2 p.+11 t. A könyvből öt illusztráció hiányzik. II. Amikor még postakocsin jártak. 198+2 p. +15 t. A könyvből egy illusztráció hiányzik. III. Lavotta szerelmei és egyéb elbeszélések. 195 p.+11 t. A könyvből öt illusztráció hiányzik. IV. A királyné poétája. 193p. + 12 t. A könyvből öt illusztráció hiányzik. V. Udvari dámák leveleiből. 192 p.+11 t. A könyvből négy illusztráció hiányzik. VII. A Palatinus huszárok. 198 p.+14 t. VIII. Erzsébet királynéról és más krónikás feljegyzések. 198 p.+ 10 t. A könyvből hat illusztráció hiányzik. IX. Elpusztult urak. 201 p. + 16 t. X. Ősökről-Unokáknak. 206 l. 16 t. A könyvből egy illusztráció hiányzik. Bp., é.n. [1909], Országos Monográfia Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, egy-két kisebb sérüléssel, egy-két kisebb kopással, de alapvetően jó állapotban.
Dr. Várhelyi Sándor: A makrancos hölgy meséje. Shakespeare szerelme és élete. Bp., 2002, Szenci Molnár Társaság. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Sós Endre-dr. Szinetár Ernő: Mi vár a nőre az uj középkorban? Két előadás. Budapest, , Periszkóp Kiadás, 32 p. Kiadói fűzött papírkötés. Ajándékozási sorokkal. Felvágatlan példány.
Elizabeth Barrett Browning: Portugál Szonettek. Máté József fordítása. Budapest, 1936, Pantheon-Kiadás, Kner-nyomda, 2+44+1+11 p.+1 t. Kiadói tűzött papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítótval, sérült kötéssel. Készült 500 példányban.
Altai Rezső: A német nyelvnek szóban, írásban és olvasásban tanító nélkül való alapos elsajátitására. Lingua zsebnyelvtanok. Bp., (1911), Lingua Kiadó és Könyvkereskedelmi Rt. Kiadói papírkötés, kopottas, a borító egyik sarka sérült, hiányos.
Csiky Gergely: A jóslat. Vígjáték öt felvonásban. Második kiadás. Budapest, 1879, Tettey Nándor és társa, 132 p. Kiadói papírkötésben, az előzéklapon ceruzás firkával, de alapvetően jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, régi tankönyvek, 5 db: Természettudományi Isrmetek II.-III. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, és papírkötés. A II. kötet címlapja hiányzik, a borító kopottas. III. kötet megviselt állapotban, borítója kopottas, a gerince kissé sérült, pár lap firkált. Polgári jogok és kötelességek. A katholikus elemi népiskolák V. osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Hatodik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal. Elemi egészségtan. A katholikus elemi népiskolák V-VI, osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal. A magyar nemzet történelme és alkotmánya. Az osztott és részben osztott katholikus elemi népiskolák V-VI. osztálya számára. Bp., 1936, Szent István-Társulat. Hetedik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, rossz állapotban, foltos lapokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.