Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. Összeáll és bev.: Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1911. Kner Izidor, 394+14 p. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
F. W. Bain két munkája: A hajnal leánya. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1918, Rózsavölgyi, 160 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, hiányzó elülső szennylappal, megerősített kötéssel. A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1920, Rózsavölgyi,190 p. Kiadói egészvászon-kötésben, hiányzó szennylapokkal, az utolsó lap hiányzik.
Bánóczi József: Kisfaludy Károly és munkái I. Budapest, 1882, Franklin-Társulat. Kiadói sérült gerincű aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Margaret Mitchell: Elfujta a szél. Fordította Kosáryné Réz Lola. Bp., é.n., Uj Idok Irodami Intézet Rt. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító foltos, és gerince kissé sérült, a papírborító szakadozott.
Kölcsei Kölcsey Ferenc minden munkái sorozat három kötete (5-6.,9.,10.). Bp., 1886-1887, Franklin-Társulat. Harmadik, bővített kiadás. Egységes festett, aranyozott vaknyomásos kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, márványozott lapélekkel, megviselt állapotban, a borító és a gerinc, kopott, foltos, két kötetnél (9-10.) a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, a 5-6. kötetből egy lap kijár.