Zugló tegnap, és holnap. Szerk.: Faragó István, Fekete Béla. Bp.,1970, MSZMP XIV. ker Bizottsága-XIV. ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága-Hazafias Népfront XIV. ker. Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Bp., 1905, Franklin. 1 t. (a szerző arcképe) VII, 516 l. 1 sztl. lev. 6 t. (képanyag) 5 műmell. (hasonmás, ebből 2 kihajtható). Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. A hátsó előzéklapon javítás nyoma.
Karl Baedeker: Paris. Nebst Einigen Routen Durch Das Nördliche Frankreich. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1900, Karl Baedeker, XLVI+404 p. 15. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, az egyik kihajtható térkép kijár, festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in German language, one map is coming out, in good condition. 15th Edition.
Dr. F. Förster: Touristenführer in Wien's Umgebungen. Wien, 1871, Beck'sche Universitäts-Buchhandlung (Alfred Hölder), 110 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos-kopottas borítóval, foltos lapokkal, térkép nélkül, német nyelven./ Half-linen-binding, with worn and spotty cover, with spotty pages, without map, in German language.
Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1911, Verlag von Karl Baedeker, LXX+710 p. Tizennyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, javított, kissé kopottas gerinccel,festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva, német nyelven. / Linen-binding, in German language.
Halácsy Dezső: A magyar városokért. M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei. Bp., 1941, Szerzői kiadás. IV., bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Tyekvicska Árpád: Civitas Fortissima. Balassagyarmat története írásban és képben. Nagy Iván Könyvek 19. Balassagyarmat, 2014, Balassagyarmat Város Önkormányzata. Második, változatlan kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Haan Lajos: Békés-csaba. A város története a kezdetektől a XIX. század harmadik harmadáig. Fekete Könyvek 14. Békéscsaba, 1993, Békés Megyei Közgyülés Önkormányzati Hivatal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1300 példányban.