Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910, Lampel R.(Wodianer F. és Fiai.) Második kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó térképmelléklettel.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 209+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas, foltos borítóval,de belül jó állapotban, fekete-fehér fotókkal.
Gordon Maccreagh: Két év Brazilia őserdőiben. Fordította: Fodor Erzsébet. Bp.,é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképmelléklettel illusztrálva.
Oscar Kauffmann: Aus Indiens Dschungeln II. Erlebnisse und Forschungen. Leipzig, 1911, Klinkhardt und Biermann. Kiadói kopottas egészvászon kötés, a címoldal kötésénél javítással, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelven, térkép melléklet nélkül./ Linen-binding, the cover is worn, the coverpage repaired, in german language, without maps appendixes.