Meződy Ö. István, Szabó Z. László: Balaton. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propganda és Kiadó Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, számos fotóval gazdagon illusztrálva, német nyelven./Linen-binding, in paper cover, with a lot of picture, in German language.
K. Kovács András (szerk.): Korondi sokadalom. Csíkszereda, 2002, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, szép állapotban.
Carl Zuckmayer: Salware vagy a bozeni Magdolna I. kötet. Fordította Benedek Marcell. Bp., 1937, Révai. Kiadói egészvászon, hiányos kiadói papír védőborítóval.
Norman Carr: Elefántok völgye. A Luangwa völgyének és állatvilágának élete. Fordítota Stohl Gábor. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Karl Baedeker: Mittelitalien und Rom. Leipzig, 1927, Karl Baedeker. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, számos egészoldalas és kihajtható térképpel, továbbá számos tervrajzzal, alaprajzzal, és tátképpel, valamint a császárokat és a pápákat tartalmazó táblával. Jó állapotban.