Körmendi Lajos: Az én Karcagom avagy Bod László festőművész világjárásai és hazatalálásai. Karcag, 1999, Barbaricum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
Italien: Südtirol-Trentino. Östlicher Teil und Provinz Belluno (Dolomiten). München, 1964, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 248.). Térképmelléklettel. Kicsit megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Vegyes kis útikönyv tétel, különféle német nyelvű vezetők: Schider, Eduard: Gastein (Salzburg, 1925); Offizieller Führer durch die München (München, [1912]); Griebens Reiseführer Bd. 105: Mailand und Umgebung (Berlin, 1925); Strau$, Valentin: Kleiner Kletterführer (Linz, 1938). Példányonként változó állapotban.
Gallhuber, Julius: Dolomiten. Ein Führer durch die Täler, Orte und Berge der gesamten Dolomiten. 1-3. köt. Bécs, 1928, Reichenstein Verlag. Számos térképmelléklettel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Nordost-Deutschland (Von der Elbe und der Westgrenze Sachsens an) Nebst Danemark. Leipzig, 1896, Karl Baedeker. Kiadói egészvászon, XXX+395 p. / Cloth binding.
Nouveau Guide Pratique Artistique de Genes et ses environs. Genova, 1921, A. Peloso. Kiadói egészvászon kötés, kopottas gerinccel. Genova útikönyv, fekete-fehér fotókkal és egy kihajtható térképpel illusztrálva, francia nyelven. / Linen-binding, in french language.
Cotteau, Edmond: Un touriste dans l'extreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.