Meződy Ö. István, Szabó Z. László: Balaton. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propganda és Kiadó Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, számos fotóval gazdagon illusztrálva, német nyelven./Linen-binding, in paper cover, with a lot of picture, in German language.
Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Utinapló. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel. Jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 209+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas, foltos borítóval,de belül jó állapotban, fekete-fehér fotókkal.
Winkler Gábor: Győr. Fekete György, Szabó Béla fotóival. Bp., 2006, Interpress. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, angol és német nyelven.
3 db Budapest témájú könyv: Gábor Eszter: Budapesti Villák. Bp., 2001, Városháza, Kiadói papírkötésben. Radó Dezső: Parkok és erdők. Bp., 1993, Városháza. Kiadói papírkötésben. Radó Dezső: Budapesti parkok és terek. Bp., 1985, Magyar Nemzeti Galéria, Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált példány!
Oscar Kauffmann: Aus Indiens Dschungeln II. Erlebnisse und Forschungen. Leipzig, 1911, Klinkhardt und Biermann. Kiadói kopottas egészvászon kötés, a címoldal kötésénél javítással, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelven, térkép melléklet nélkül./ Linen-binding, the cover is worn, the coverpage repaired, in german language, without maps appendixes.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910, Lampel R.(Wodianer F. és Fiai.) Második kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó térképmelléklettel.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története. I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p. II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p. III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p. IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p. V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p. + A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p. Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.