Vegyes utikönyv tétel, 2 db: James Ramsey Ullman: A himalája fia. (Tenzing önéletrajza.) Világjárók sorozat. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal. Molnár Gábor: Az Óriáskigyók földjén. Vadászúton Brazília Őserdőiben. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Dr. Alföldi László-Bélteky Lajos-Dr. Böcker Tivadart, Horváth József.-Dr. Korim Kálmán-Liebe Pál-Rémi Róbertné: Budapest hévizei. Budapest, 1968, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet, 365 p. Kiadói egészvászon kötés.
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). Kalandos utazások. Ford.: Benedek Marcellné. Bp. 1933. Dante. 213 p. 10 t. Kiadói kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.