Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Utinapló. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel. Jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 209+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas, foltos borítóval,de belül jó állapotban, fekete-fehér fotókkal.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., é.n. (1897), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+ 4+229+3 p. + 1 t. Kiadói festett, illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, számos szövegközti és egész oldalas fekete-fehér fényképpel és kissé szakadozott kihajtható térképmelléklettel illusztrálva. A kötés Gottermayer Nándor könyvkötő műhelyében készült.
Sulkowszky Zoltán: Motorral a Föld körül. Bp., 1937, Athenaeum. kiadói egészvászon kötésben, belül a gerincnél javított, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.