Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp., 1946, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner). Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Bródy Sándor: Erzsébet dajka és más cselédek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, a gerince sérült, szakadt, a borítója elvált a könyvtesttől, a kötése sérült, 48 és 63 oldalak, és a 96-113 oldalak között a kötés elvált, a könyvből több lap kijár.
Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen világok. Budapest, é.n., Athenaeum, 316 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
Fekete Lajos: Delelő Nap. Fekete Lajos válogatott költeményei 1925-1940. Schöpflin Aladár előszavával. Budapest, é.n., Láthatár, 151 p. Kiadói picit viseltes kemény papírkötés. Számozott példány. (500/497)
Szacsvay Imre: Életem és emlékeim. Sajtó alá rendezte és a bevezető életrajzot írta: Balassa Imre. Budapest, 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, kissé megfakult gerinccel, kissé foltos hátsó borítóval.
Jókai Mór: Az új földesúr. Válogatott részek. Magyar Könyvtár 260-262. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 156 p. Kiadói félvászonkötés, volt könyvtári példány. Jó állapotban.
Tutsek Anna: Marietta. Ifjusági regény. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, az elülső kötéstábla kissé hullámos, de belül jó állapotban.
Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I. kötet, A magyar irodalom a XX. századig. Bp., 1928, Franklin-Társulat. 389 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincén sérüléssel. Nem kollacionált.