Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1900, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon, Gottermayer N.-féle kötésben. Jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora I. kötet. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1907, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon, Gottermayer N.-féle kötésben. Dr. Hirschler József (1874-1936) katolikus plébános, kanonok, pápai prelátus, művészeti író ex libris-szével. Jó állapotban.
Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Budapest, é.n.,Franklin-Társulat, 248 p. Negyedik, ujonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal.
Magyar Jövő Toldy-könyvtárának három kötete (11.,12.,16.) Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Vörösmarty Mihály: A két szomszédvár, Petőfi Sándor János vitéz. Bp., 1924, Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt. Kiadói félvászon-kötés, az egyik borító kopottas. volt könyvtári példányok.
Arion lantján. 2500 év európa költészetéből. Fordította Kolos Marcell. (München), (1944), Veritás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóval, szakadt papírborítóval, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Alexandra Rachmanova: Szerelem, cseka, halál...Egy orosz diáklány naplója. II. kötet. Fordította Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel.
Alexandra Rachmanova: Irgalom! Fordította Benedek Marcellné. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Második kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval.
Cserhalmi Hecht Irén: A magyar drámairodalom történetéből. A francia romanticizmus korszaka. Bp., 1893, Ifj. Nágel Ottó. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
Keleti Tanulmányok. Keleti Könyvtár II. Sorozat, 1 rész. Goldziher Ignác születésének hatvanadik évfordulójára írták tanítványai. Budapest, 1910, Hornyánszky Viktor Kiadása, 256 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban!
A magyar nemzeti irodalom kézikönyve műfajok szerint csoportosítva. A középiskolák felső osztályai számára. Szerk.: Lévay István. Eperjes, 1878, Rosenberg S, VIII+357+86 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, 79/80 oldalaknál kijáró lappal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.